Planujesz budowę domu i szukasz sprawdzonego urządzenia grzewczego? Jeżeli Ci zależy na wysokiej efektywności postaw na piec gazowy dwufunkcyjny. Z naszego artykułu dowiesz się między innymi, dlaczego coraz więcej Polaków decyduje się zakupić taki piec. 

Dlaczego warto wybrać piec gazowy dwufunkcyjny?

Piec dwufunkcyjny działa w prosty sposób. Dostarczane do palnika paliwo w formie gazu rozpala się za pomocą wytworzonej iskry. Palący się gaz podgrzewa wodę, która znajduje się w płytowym wymienniku ciepła. Aby ogrzewanie było efektywne, należy pamiętać, aby zakupić wymiennik o dużej powierzchni. Taki zabieg pozwoli na przejęcie ciepła ze spalanego gazu. Poprawny obieg wody jest zapewniony za pomocą pompy cyrkulacyjnej. Dzięki temu pompa uruchamia się wyłącznie w momencie pojawienia się iskry na zapłonie. Z tego względu nie ma obaw, że temperatura wody przekroczy próg wrzenia wody. W zależności od tego, gdzie znajduje się piec dwufunkcyjny, może on podgrzewać wodę w instalacji ogrzewania centralnego lub zapewniać ciepłą wodę użytkową. 

Korzyści płynące z zakupu pieca kondensacyjnego

Dwufunkcyjne piece gazowe do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej mają wiele zalet. Przede wszystkim piece tego typu cechują się kompaktową budową, dlatego też zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż piece jednofunkcyjne. Dwufunkcyjne piece gazowe do centralnego ogrzewania sprawdzą się w domach, gdzie jest ograniczone miejsce użytkowe lub nie przewidziano dodatkowego pomieszczenia gospodarczego na tego typu urządzenie. Piece tego typu są o wiele tańsze od innych propozycji. Z uwagi na to, że takie piece zapewniają ogrzewanie oraz ciepłą wodę użytkową są chwalone za dużą uniwersalność. 

Ile kosztuje piec dwufunkcyjny?

Ceny pieców dwufunkcyjnych są uzależnione od wielkości urządzenia, mocy cieplnej oraz producenta. Ceny jednak zaczynają się od 2000 zł. Im wyższa moc tym urządzenia są droższe. Na przykład za piec gazowy dużej pomocy, trzeba zapłacić około 4000 zł. 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *