Młotek jest podstawowym narzędziem w wielu pracach. Używają go zarówno fachowcy, jak i majsterkowicze-amatorzy. Pomimo tego, że budowa młotka jest dość prosta, aby spełniał swoje zastosowanie, musi być wykonany z najlepszych materiałów. Z naszego artykułu dowiesz się jakie młotki są najczęściej używane przez fachowców. 

Młotek do prac ciesielskich

Cieśla w swojej pracy głównie ma do czynienia z drewnem. Jednak bez porządnego młotka nie wykona on swojej pracy. Do wbijania gwoździ w drewno jest potrzebny dedykowany młotek ciesielsko-dekarski. Można taki nabyć na przykład na stronie profitechnik.pl. Na stronie tego sklepu internetowego znajdziemy również młotki brukarskie, murarskie, ślusarskie oraz te, z których korzystają kamieniarze. 

Narzędzia dla fachowca

W artykule wspominaliśmy o młotku dla cieśli. Ten zawód jest blisko spokrewniony ze stolarstwem. Stolarz z kolei korzysta z młotka stolarskiego z trzonem drewnianym z miękką główką. Młotek tzw. reński charakteryzuje się szczególną formą. Oprócz bijaka posiada on z drugiej strony również ostrze, którym można rozłupywać cegły. Z tego względu młotek tego typu przydaje się murarzom, lecz także można nim realizować prace rozbiórkowe czy wybijać otwory w ścianach. Dla uzyskania odpowiedniej przyczepności trzon zazwyczaj w takim młotku jest pokryty specjalną warstwą z tworzywa sztucznego oraz antypoślizgowymi elementami. 

Jakie młotki powinien kupić blacharz oraz kamieniarz?

Prace blacharskie, jakie wykonuje blacharz, wymagają użycia odpowiedniego młotka. Na stronie profitechnik.pl możemy zakupić między innymi młotki samochodowe oraz takie, które przydadzą się do metaloplastyki. Co ciekawe taki młotek blacharski jest wyposażony w dwa bijaki. Jeden bijak jest płaski i okrągły natomiast drugi jest kwadratowy, a jego powierzchnia jest kratkowana. Wybór takiego młotka blacharskiego nie jest prosty, ponieważ młotki tego typu występują w różnych wariantach w zależności od wielkości i rodzaju końcówek. Młotki są również ważne w pracy kamieniarza, które służą do rozłupywania materiału.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *